пятница, 6 января 2017 г.

Консультація для батьків «Якщо ваша дитина довго смокче пустушку – до чого це може привести»

Консультація для батьків 
«Якщо ваша дитина довго смокче пустушку – до чого це може привести» 

В наші дні разом з приданим новонародженого неодмінно купується соска-пустишка. Красива, сучасна, вона все ж багато в чому залишається прабабушкін "кляпом". Після повернення з пологового будинку, ледве переступивши поріг своєї квартири, мати насамперед дає малюку соску. І невтямки їй, ніж це може обернутися.

Насамперед у немовлят, які постійно тримають в роті соску, знижується смоктальний рефлекс - і неважко здогадатися, до чого це може привести. До моменту чергового годування дитина, встигнувши втомитися від безперервної смоктання соски-пустушки, починає вередувати, коли мама дає йому груди - смокче довго і неохоче, а може і взагалі відмовитися від грудей.
Стривожена мама, справедливо побоюючись, що дитина залишиться голод-ним, тут же пропонує йому пляшечку з соскою - і малюк з жадібністю починає з неї пити. Звичайно, адже в цьому випадку молоко мало не само-пливом потрапляє в його рот! А через тиждень-другий недосвідчена матуся вже ніякими силами не зможе вже змусити дитину взяти груди. "Сам кинув!" - Скаржиться вона подругам. Але ж не сам - з її вини ...
Небажаний ефект соски також проявляється в тому, що коли дитина смокче пустушку, він мимоволі заковтує і повітря. Звідси часті "безпричинні" відрижки, здуття живота, кишкові кольки. Постійне смоктання пустушки може зіпсувати прикус малюка.
З гігієнічної точки зору шкоди соски може бути величезний. Хто з нас не спостерігав, як мама або тато піднімають соску з підлоги, машинально облизують і так само машинально сунуть її в рот малюкові. Яке недозволене легковажність! У порожнині рота людини мешкають численні мікроби, найчастіше стрептококи та стафілококи. Організм дорослого достатньо стійкий до них, і для нього вони особливої ??небезпеки не представляють, а у грудної дитини ці мікроби можуть викликати важкі захворювання. Старші діти часто грають зі своїми сосками, кладуть їх на підлогу, на землю і знову в рот ... А потім батьки дивуються, чому їх діти часто хворіють.
Проте головна небезпека соски криється в можливій затримці психічного розвитку дитини. У грудничка смоктальний рефлекс є домінуючим, адже харчування - головна гарантія життя дитини. І цей рефлекс такий сильний, що йому під силу гальмувати інші види діяльності новонародженого, і навіть певною мірою пригнічувати рухову активність.
Соска відволікає увагу дитини від усіх вражень зовнішнього світу. Пам'ятайте сценку, з якою ми почали нашу розмову? Тепер, я думаю, стало зрозумілим, чому сисний дитина так байдужий до всього навколишнього. Але ж для такого малюка кожна мить життя без перебільшення відкриття. Відволікаючи соскою його увагу, ми як би опускаємо між ним і зовнішнім світом невидиму завісу ...
Всякий нормальна дитина до року має певний словниковий запас, і починає вимовляти перші слова. Ті ж дітки, у які в роті постійно знаходиться соска, звичайно ще не намагаються говорити. Якщо в цей час не відучити дитину від соски, то можна абсолютно впевнено передбачити, що розвиток мови і інтелекту в нього затримається.
Звичайно, беззастережно відмовлятися від соски не можна. Якщо дитина нер-вовий, легко збудливий, неадекватно реагує на різні зовнішні подразники - укладаючи таку дитину спати, дозволено дати йому соску, з її допомогою можна іноді заспокоїти хвору дитину. Але зловживати нею не варто.
Поширена думка, ніби дитині необхідна пустушка, коли у нього ріжуться зу-би - але краще для цього використовувати спеціальні кільця. Вони допомагають полегшити свербіж в яснах, і не викликають смоктальний рефлекс.
Загалом, соскою-пустушкою допустимо іноді заспокоїти дитину. Але дитину не старше року і лише в моменти крайньої необхідності. А після року необхідно поступово відучити дитину від соски, відволікаючи і перемикаючи його увагу на інші предмети.

Комментариев нет:

Отправить комментарий